روش کرک کردن انواع نرم افزار با Patch ، Carck و Keygen

امروزه نرم افزار های زیادی برای نیازهای متفاوت تولید شده اند که هر کدام کارایی خاص خود را دارند. به طور کلی نرم افزارها به 2 دسته تقسیم می شوند: دسته اول نرم افزارهای رایگان هستند که به راحتی و بدون هیچ گونه محدودیتی می توان از آنها استفاده کرد و مسلما نیاز به رجیستر کردن ندارند. اما دسته دوم، نرم افزارهای پولی هستند که استفاده از آنها با محدودیت هایی رو به رو است. به طوری کلی این محدودیت ها شامل محدودیت زمانی و محدودیت امکاناتی است. در محدودیت زمانی، نرم افزار پس از مدتی مشخص (معمولا 30 روز) منقضی می شود و مسلما غیر قابل استفاده خواهد شد و با پاک کردن و نصب مجدد، همچنان غیر قابل استفاده خواهد ماند و در محدودیت نوع دوم، برخی امکانات اصلی نرم افزار غیر قابل دسترس می شوند. اما راه حل اصلی رفع این کلیه مشکلات، پرداخت هزینه و تهیه نسخه اصلی نرم افزار می باشد که این روش به دلیل برخی مسایل زیاد در ایران رایج نیست و  راه دوم استفاده از روش های غیر قانونی اما رایج Carck ،patch ،keygen  و Serial number است که نه تنها در ایران، بلکه در سراسر جهان طرفدار دارد. اما مشکلی که وجود دارد روش استفاده از آنهاست؛ به طوری که هر کدام، روشی برای اجرای صحیح بروی نرم افزار دارند و امروز در ترفندسیتی به ارایه کلیه ترفندها و روش های اجرای آنها می پردازیم.

به طور کلی كرك يا رجيستر كردن نرم افزارها به 4 دسته Carck ،patch ،keygen  و Serial number تقسيم مي شوند که در ذیل به توضیح و تشریح آنها می پردازیم.

دسته اول : Serial number

يك سري از نرم افزارها هستند كه با شماره سريال Registrar مي شوند.

در اين گونه موارد ابتدا برنامه رو باز كنيد.

سپس از طریق منوی Toolbar به قسمت Help برويد و بروي آن كليك كنيد.

حالا در این قسمت عبارت Registration يا Produce Registration یا موارد مشابه را بیابید و User name و  Registrar Code را وارد كنيد و روي دكمه Registrar كليك كنيد.

دسته دوم: Crack

يك سري از نرم افزارها هستند كه مي بايست كرك شوند.

در اين گونه موارد اگر برنامه در حالت اجراست قبل از هر کاری آن را ببندید و توجه نمایید که برنامه در قسمت Task Bar نیز در حال اجرا نباشد.

حالا فايل حاوی Crack را (ترفندسیتی) كه معمولا در یک فایل Zip شده قرار می دهند به وسیله يك برنامه مثل WinZip باز كنيد و به پوشه اصلي نصب برنامه منتقل نماييد.

در هنگام انتقال، معمولا یک منوی اخطار دهنده با مضمون جایگزینی فایل با نام تکراری ظاهر می شود که در منوی ظاهر شده گزینه Yes را زده تا نرم افزار کرک شود.

نکته: اگر از ویندوز ویستا یا 7 استفاده می کنید و در هنگام انتقال کرک به فولدر نرم افزار، جلوگیری از انتقال فایل به عمل آمد برای رفع مشکل باید ویندوز را Restart نمایید و با زدن کلید F8 قبل از بالا آمدن ویندوز، به صفحه Boot Option رفته و گزینه اول یا Safe mode را انتخاب نمایید. پس از بالا آمدن ویندوز در حالت Safe Mode به راحتی می توانید کرک را انتقال دهید.

دسته سوم: Patch

يك سري از نرم افزارها هستند كه مي بايست Patch شوند.

در اين گونه موارد هم مانند دسته دوم ابتدا برنامه رو از حالت اجرا خارج كنيد.

حالا فايل حاوی Patch را كه معمولا در یک فایل Zip شده قرار می دهند به وسیله يك برنامه مثل WinZip باز كنيد. و آن را به پوشه اصلي نصب برنامه منتقل نماييد.

سپس فايل Patch رو باز كنيد و بروي دكمه Patch كليك نماييد تا نرم افزار Patch شود.

نكته 1: برخی فايل هاي Patch شبيه فايل هاي رجيستري و با پسوند .reg هستند. برای اجرای آنها نیز، ابتدا برنامه را از حالت اجرا خارج نمایید و سپس بروی فایل مذکور دو بار کلیک نمایید تا تغییراتی در رجیستری ویندوز ایجاد نماید پس از این موارد با Restart ویندوز برنامه مورد نظر  Patch می شود.

نکته 2: اگر از ویندوز ویستا یا 7 استفاده می کنید و در هنگام اجرای Patch ، جلوگیری از اجرای فایل به عمل آمد برای رفع مشکل باید ویندوز را Restart نمایید و با زدن کلید F8 قبل از بالا آمدن ویندوز، به صفحه Boot Option رفته و گزینه اول یا Safe mode را انتخاب نمایید. پس از بالا آمدن ویندوز در حالت Safe Mode به راحتی می توانید Patch را اجرا نمایید.

دسته چهارم : Keygen

دسته آخر فايل هاي Keygen هستند كه به دقت بیشتری نیازمند است.

Keygen ها دارای دو قسمت User name و Registration Code هستند که قسمت اول محل وارد کردن سریال نرم افزار و قسمت دوم محل ظاهر شدن کد رجیستر نرم افزار می باشد.

برای این کار (ترفندسیتی) در قسمت اول شماره Hardware ID را وارد کنید؛ برای یافتن شماره Hardware ID به قسمت Help يا About نرم افزار رفته و شماره مذکور را یافته و كپي نماید و در قسمت اول Keygen ، Paste نماييد.

سپس کلید Generate را در Keygen فشار دهید تادر قسمت Registration Code ، کد رجیستر نرم افزار ظاهر شود.

حالا می توانید با کپی کد مذکور در قسمت Registration Code نرم افزار ، آن را رجیستر نمایید.

نکته: گاهي اوقات برای یافتن Hardware ID ، فایلی به همراه Keygen قرار داده می شود که با باز کردن آن توسط نرم افزار  Notepad می توانید Hardware ID نرم افزار را بیابید.

» منبع ترفند : وب سایت ترفندسیتی

» سطح ترفند : پیشرفته

» نقل ترفند : سایت پی سی ورد

Advertisements

وەڵامێک بنووسە

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  گۆڕین )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  گۆڕین )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  گۆڕین )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  گۆڕین )

w

Connecting to %s

%d هاوشێوەی ئەم بلۆگەرانە: